Start Warsztat Terapii Zajęciowej

O Warsztacie

 

Wszystko zaczęło się 27 grudnia 2005 roku kiedy to nastąpiło uroczyste otwarcie naszej placówki stworzonej przez KSON „Sprawni Inaczej”. .

Zajęcia terapii odbywają się pod okiem instruktorów i terapeutów w następujących pracowniach: gospodarstwa domowego, krawiecko - tkackiej, plastycznej, informatycznej, bukieciarsko – ogrodniczej.

Warsztat terapii zajęciowej realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnym do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Realizacja tych zadań odbywa się poprzez:

  • Ogólne usprawnienie
  • Rozwijanie umiejętności wykonywania życia codziennego oraz zaradności osobistej
  • Przygotowanie do życia w środowisku społecznym między innymi przez rozwój umiejętności planowania i komunikowania się, dokonywania wyborów, decydowania o swoich sprawach oraz innych umiejętności niezbędnych w niezależnym życiu, a także poprawę kondycji psychicznej
  • Rozwijanie umiejętności przy zastosowaniu różnych technik terapii zajęciowej
  • Rozwijanie psychofizycznych sprawności niezbędnych w pracy
  • Rozwijanie podstawowych oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających podjęcie pracy w zakładzie aktywizacji zawodowej lub innej pracy zawodowej albo szkolenia zawodowego.

 

Odbywają się również zajęcia rehabilitacyjne na sali oraz masaże w gabinecie rehabilitanta. Każdy dzień tutaj jest dla nas niezwykły - nie tylko pracujemy ale także spotykamy się ze sobą! Często razem się wspólnie bawimy na zabawach, jeździmy na ciekawe i długie wycieczki, podczas których zwiedzamy nasz piękny kraj, chodzimy na różne wystawy, targi, czasami do kina czy kawiarni. Staramy się tu wykonywać ciekawe, oryginalne i ładne prace, z których jesteśmy niezwykle dumni.

Celem działania warsztatu jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, zmierzającego do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia  na miarę jej indywidualnych możliwości.

 

Kierownikiem Warsztatu Terapii  Zajęciowej jest pani Marta Wykpisz

 
Warsztat Terapii Zajęciowej
Z dnia w WTZ
mod_vvisit_counterDzisiaj429
mod_vvisit_counterWczoraj204
mod_vvisit_counterTen tydzień905
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1631
mod_vvisit_counterTen miesiąc7316
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc8344
mod_vvisit_counterWszystkich1017302
Zobacz również
Reklama