Start Aktualności

PostHeaderIcon Wycieczka do Krakowa

Każdego roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy

KSON "Sprawni Inaczej" udają się na kilkudniową wycieczkę

 

Tym razem wybraliśmy się do Krakowa i pięknych jego okolic.

W pierwszym dniu uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie zob
aczyli:: Ojców i jego dawny park zdrojowy, legendarne miejsce ukrywania się króla Łokietka – Jaskinię Łokietka, Bramę Krakowską oraz znajdujące się tam źródełko Miłości i Górę Koronną. Zwiedzili również Pieskową Skałę – dziedziniec zewnętrzny zamku, taras widokowy oraz Maczugę Herkulesa.
Po wyczerpującym dniu pojechaliśmy do hotelu w Krakowie, gdzie musieliśmy zbierać siły na następny dzień naszej wyprawy.

W drugim dniu po zjedzeniu śniadania czekał nas dzień pełen wrażeń. Uczestnicy poznawali historię Wzgórza Wawelskiego, Katedry, zwiedzili jej wnętrze, zobaczyli i poznali historie sarkofagów królewskich, ołtarza koronacyjnego, Dzwonu Zygmunta. Poznali zakątki Kazimierza chrześcijańskiego – m.in. kościół na Skałce. Przyjrzeli się Kopcowi Krakusa. Popołudniu pojechaliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce, która zrobiła na nas niesamowite wrażenie

Trzeci dzień nie był mniej atrakcyjny. O godzinie 8.00 uczestnicy zjedli śniadanie, po którym zwiedzili Kraków śladami Jana Pawła II. Odwiedzili cmentarz Rakowicki, gdzie spoczywają rodzice papieża Polaka, Błonia Krakowskie i Kamień Papieski, Kamieniołom Zakrzówek, gdzie młody Karol Wojtyła pracował w czasie okupacji, zwiedzili także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Pałac Biskupów Kr
akowskich ze słynnym Oknem Papieskim oraz Muzeum Archidiecezjalne z pokojem Jan

a Pawła II przy ul. Kanonicznej. Na popołudnie zaplanowane było wejście do bardzo atrakcyjnego krakowskiego ZOO.

Ostatni – czwarty dzień naszej wyprawy to spotkanie z krakowskimi legendami: Krakowskiego Lajkonika, Dzwonu Topielca, Białej Damy w Pałacu Wielopolskich, krakowskich gołębi, dwóch wież Kościoła Mariackiego, krakowskiego hejnału oraz stópki Królowej Jadwigi.
O godzinę 15.00 nastąpił punkt kulminacyjny naszego wyjazdu rehabilitacyjnego: udział w finałach konkursu Zaczarowanej Piosenki pod patronatem Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Grupa osób niepełnosprawnych – członków naszego stowarzyszenia uczestniczyła w tym wydarzeniu w charakterze widowni, mieli oni wspaniałą okazję na bliskie spotkanie z ulubionymi muzykami, oraz poznali nowe osoby, pełnosprawne, jak również niepełnosprawne, z całej Polski.
I najważniejsze:  mieli okazję zobaczyć ile można osiągnąć mimo własnych ograniczeń!

Członkowie stowarzyszenia zamieszkujący miasto Koło uczestniczyli w wydarzeniu dzięki dotacji Gminy Miejskiej Koło.

 

 


 
Warsztat Terapii Zajęciowej
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj264
mod_vvisit_counterTen tydzień1556
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1420
mod_vvisit_counterTen miesiąc3348
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6549
mod_vvisit_counterWszystkich1004990
Zobacz również
Reklama