Start Aktualności

PostHeaderIcon 10-lecie KSON

Jubileusz 10-lecia istnienia Kolskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej"


10 lat temu z potrzeby serca i chęci pomocy innym powołane zostało do istnienia Kolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Kole.

Założyciele wyszli naprzeciw osobom najbardziej 
potrzebującym, tym
, które często traciły już nadzieję na znalezienie swojego miejsca w społeczeństwie. Jednak „nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”. Właśnie taką moc zyskało Kolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Dzięki ludziom dobrej woli, obdarz onym szczególną wrażliwością, asertywnością i determinacją, inicjatywa uzyskała społeczną aprobatę. Stowarzyszenie jest dla wszystkich czymś więcej niż tylko organizacją skupiającą „Sprawnych Inaczej”. Uczy tolerancji, pokonywania różnych barier, wyzwala pozytywne emocje, pozwala dokonać hierarchizacji wartości w życiu człowieka, który spotyka ludzi ze stowarzyszenia.
Z okazji Jubileuszu  pracownicy Stowarzyszenia zorganizowali Galę Jubileuszową na której wytwory prezentowali podopieczni organizacji, jak również zaproszeni goście z Kalisza. Dla tych pierwszych, mimo iż wielokrotnie występowali przed wielorodną publicznością, jubileuszowi widzowie byli najważniejsi – to rodzice i rodziny, który ze łzami wzruszenia i dumą obserwowali swoje dzieci. Po części artystycznej zgromadzeni goście, wśród których byli Burmistrz Miasta Koła, przedstawiciele władz miasta i Powiatu, PCPR, Posłowie, zaprzyjaźnione lokalne instytucje i
rodziny zrzeszone w stowarzyszeniu, mieli okazję podzielić się osobistymi refleksjami przy jubileuszowym poczęstunku.

 
Warsztat Terapii Zajęciowej
mod_vvisit_counterDzisiaj153
mod_vvisit_counterWczoraj283
mod_vvisit_counterTen tydzień153
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1748
mod_vvisit_counterTen miesiąc3693
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6549
mod_vvisit_counterWszystkich1005335
Zobacz również
Reklama